Salone del Mobile. Milano 2024

Salone del Mobile. Milano 2024

Jak informują organizatorzy, Salone del Mobile.Milano 2024 odnotowało rekordową liczbę odwiedzających - zarejestrowano 361 417 wejść,  jest to o 17,1% więcej niż w roku poprzednim.
To była rekordowa edycja również dzięki odwiedzającym z Polski! Na liście 15 najważniejszych krajów, z których przybyło najwięcej oglądających znalazła się w tym roku Polska.  Te liczby najlepiej opisują, jak ważnym punktem odniesienia dla międzynarodowej branży projektowej są targi Salone del Mobile.Milano.
Na tegorocznych targach oglądać można było wspaniałe ekspozycje 1 950 wystawców z 35 różnych krajów, które prezentowały najnowsze kolekcje mebli, oświetlenia i akcesoriów wiądących marek wnętrzarskich, zarysowując kierunek przyszłych innowacji w dziedzinie designu i sztuki użytkowej. Prezentowane były prototypy i nowoczesne rozwiązania, które zmieniać będą nasze przestrzenie mieszkalne, kreując sposób w jaki żyjemy. Widoczny był wyraźny wpływ technologii oraz sztucznej inteligencji na kształtowanie form i funkcji oraz dominacja obłych kształtów i miękkich linii.
Edycja 2024 Salone del Mobile bez wątpienia zapisała się jako moment przełomowy, w którym tradycja spotyka się z nowoczesnością, a każdy element designu zdaje się wybiegać w przyszłość.
Dominowały materiały i kolory, które z jednej strony nawiązywały do natury i stylu organicznego, zaś z drugiej do futurystycznego designu typu Space Age. To zaskakujące zestawienie kompletnie różnych stylów odzwierciedla naszą chęć pozostania w harmonii z naturą, przy jednoczesnej potrzebie rozwoju, innowacji i nowoczesności. Podczas tej edycji targów, szczególnie wyróżniały się naturalne materiały. Surowe drewno i kamień były obecne niemal we wszystkich znaczących ekspozycjach, podkreślając związek designu z naturalnymi elementami i ich trwałością.
Szczególnie zauważalne było zainteresowanie naturalnymi materiałami, takimi jak surowe drewno i kamień. Obecne niemal we wszystkich kluczowych ekspozycjach, podkreślały one związek nowoczesnego designu z naturą oraz niezmienną wartość i piękno, jakie tkwi w naturalnych surowcach.
Dodatkowo, intrygujące było obserwowanie, jak projektanci i marki łączą te pozornie sprzeczne inspiracje, tworząc przedmioty i przestrzenie, które są zarówno funkcjonalne, jak i wizjonerskie. Użycie nowoczesnych technologii obróbki materiałów naturalnych, a także eksperymentowanie z nietypowymi połączeniami kolorystycznymi i fakturami, pokazuje, że granice między tym, co naturalne a co futurystyczne, są coraz bardziej płynne. Targi w Mediolanie raz jeszcze potwierdziły, że design idzie w kierunku, który łączy w sobie szacunek dla przeszłości i planety z otwartością na nowe możliwości i eksplorację nieznanych dotąd obszarów twórczości.

Jak zawsze byliśmy, oglądaliśmy i oczywiście wybraliśmy nowe kolekcje do naszych salonów, które będą już nie długo dostępne w naszych salonach.

Może Cię zainteresować

Kolor 2022 roku
Kolor 2022 roku
Instytut Pantone ogłosił kolor, który będzie kolorem roku 2022. Rokrocznie Pantone Color Institute wybiera kolor przewodni, wykorzystując teorię koloru do interpretacji trendów m.in. w modzie, wzornictwie, teledyskach i filmach. Eksperci kierują się też obserwacją warunków społeczno-ekonomicznych. W tym roku eksperci wybrali dynamiczny, pastelowy odcień Very Peri, łączący niebieskie tony z łagodnymi fioletowo-czerwonymi odcieniami. Very Peri ma dawać energię, zachęcać do kreatywności i twórczej ekspresji. Żyjemy w czasach przemian. Gdy wychodzimy z intensywnego okresu izolacji, zmieniają się nasze poglądy i standardy. (...) Intrygujący PANTONE 17-3938 Very Peri pomaga nam przyjąć ten zmieniony krajobraz możliwości, otwierając nas na nową wizję, kiedy życie...
14.01.2022
Jesienny Dobrostan w Galerii Wnętrz DOMAR
Jesienny Dobrostan w Galerii Wnętrz DOMAR
Z przyjemnością informujemy, że konkurs zorganizowany podczas Jesiennego Dobrostanu w piątek w salonie Italmeble we Wrocławiu został rozstrzygnięty.  Kapituła konkursowa wybrała najbardziej kreatywną odpowiedzi, której autorką
22.09.2023
Nowy salon Italmeble w Krakowie już otwarty.
Nowy salon Italmeble w Krakowie już otwarty.
Do siedmiu salonów Italmeble dołączył ósmy - tworzący nowe, meblowe miejsce na mapie Krakowa.W sobotę 19 lutego odbyło się jego uroczyste otwarcie.
21.02.2022
Klasyczny niebieski kolorem 2020 roku!
Klasyczny niebieski kolorem 2020 roku!
Grudzień jest tradycyjnie okresem ogłaszania przez Pantone - jednego z największych autorytetów w zakresie barw, jaki kolor będzie najważniejszy w kolejnym roku. W 2020 postawiono na odcień błękitu. Uzasadniając wybór Pantone stwierdził, że klasyczny niebieski (oznaczony przez Pantone jako 19-4052) to kolor ponadczasowy, trwały, a jednocześnie elegancki w swojej prostocie. Odwołuje się do ludzkiej potrzeby stałości, bezpieczeństwa, pewnego fundamentu. Swoją decyzje eksperci z Pantone Color Institute opierają na corocznych badaniach. Przeczesują świat w poszukiwaniu nowych wpływów. Ich poszukiwania obejmują: ulice wielkich miast, kino, wybiegi mody, galerie sztuki, nowinki w designie, popularne kierunki podróży oraz areny rozgrywek sportowych. Na zdjęciu przedstawiamy...
17.01.2020
Ciekawa oferta mebli dostępnych od ręki z rabatem ekspozycyjnym
Ciekawa oferta mebli dostępnych od ręki z rabatem ekspozycyjnym
Pragnąc zapewnić Państwu łatwy dostęp do informacji o aktualnych wyprzedażach, stworzyliśmy na stronie zakładkę WYPRZEDAŻ. Prezentujemy w niej produkty, które aktualnie można kupić w atrakcyjnej promocyjnej cenie w poszczególnych salonach. Wśród okazyjnych ofert znajdują się bowiem ostatnie sztuki poszczególnych modeli, końcówki sezonowych kolekcji oraz przedmioty z likwidacji ekspozycji. Niekiedy nasze oferty promocyjne to jedyna okazja, aby nabyć produkt, który już nie jest dostępny w regularnej sprzedaży. Oferta wyprzedażowa w poszczególnych naszych salonach w Polsce jest różna dlatego przedstawiamy ją z podziałem na miasta. Proszę w górnym menu w zakładce „wyprzedaż” wybrać lokalizacje, która jest dla Państwa...
23.12.2022
Nowy salon Italmeble w podwarszawskich Jankach już otwarty
Nowy salon Italmeble w podwarszawskich Jankach już otwarty
Nasze salony znają i odwiedzają już mieszkańcy miast: Gdańska, Katowic, Poznania, Wrocławia i prawobrzeżnej części Warszawy. Teraz przyszła pora na drugi kraniec Warszawy -  CH Janki. W sobotę 28 września odbyło się uroczyste otwarcie. Dziękujemy wszystkim przyjaciołom - klientom, partnerom, współpracownikom, którzy przybyli na inauguracje naszego nowego showroomu. Cieszymy się, że mogliśmy gościć Państwa w świecie wyjątkowego europejskiego designu jaki powstał za sprawą ekspozycji mebli znanych producentów, zajmujących istotne miejsce w historii światowego wzornictwa meblowego. Jeszcze raz dziękujemy za tak liczne przybycie i za niezwykłą atmosferę, którą stworzyliście. Stałym klientom dziękujemy za wszystkie miłe słowa i doskonałe opinie jakie usłyszeliśmy...
30.09.2019