Ekskluzywne stoliki do salonu - jakie wybrać?

Ekskluzywne stoliki do salonu - jakie wybrać?

Nowoczesny stolik kawowy to znakomity dodatek do salonu - wnętrza, w którym przyjmujemy gości i odpoczywamy po pełnym wrażeń dniu. Można pokusić się wręcz o stwierdzenie, że bez niego trudno wyobrazić sobie wnętrze funkcjonalne i zarazem przytulne. Marzysz o tym, aby salon zachęcał do spotkań, poprawiał samopoczucie i odprężał? Zaproś do niego ekskluzywny stolik kawowy!

Wyposażenie nowoczesnego salonu

Podczas wyboru idealnego stolika kawowego często stajemy przed dylematem: który z nich wybrać, aby salon prezentował się atrakcyjnie? Do wyboru mamy kilka rodzajów mebli, które różnią się między sobą wielkością, kształtem i designem.

 
 

Stoliki kawowe AMERIGO Producent: Cattelan Italia

Możliwości są na tyle szerokie, że bez problemu możemy dopasować nowoczesne meble do salonu w stylu industrialnym, skandynawskim czy luksusowym. Z jednej strony otrzymujemy do dyspozycji wyrafinowane proste formy, a z drugiej artystyczne konstrukcje o oryginalnym wykończeniu. Wybór zależy więc przede wszystkim od charakteru wnętrza - to na jego podstawie dopasowujemy mebel idealny.

Harmonia to oczywiście podstawa dobrze zaaranżowanego salonu. Pamiętajmy jednak, że meble nie muszą pochodzić z jednej linii stylistycznej. Poszczególnie elementy można ze sobą dowolnie łączyć, tworząc w ten sposób oryginalny i nowoczesny wystrój wnętrza.

Stolik kawowy: kluczowy element wyposażenia salonu

Ciekawą kompozycję stworzymy, jeśli zdecydujemy się na minimalistyczny stolik wykonany z wytłoczonej stali w kolorze szczotkowanego mosiądzu. Tego typu design znakomicie odnajdzie się we wnętrzu o surowym, industrialnym charakterze. Warto urozmaicić nim także ekskluzywny salon zachowany w ciemnych barwach kamieni szlachetnych, takich jak szafir, rubin czy szmaragd.

 
 

Stoliki kawowe SPILLO Producent: Cattelan Italia

Miłośnicy nowoczesnych form będą zachwyceni możliwością zaproszenia do salonu minimalistycznego stolika kawowego o smukłej linii. Model składa się z trzech ustawionych pod kątem prętów, do których przytwierdzono po jednym okrągłym blacie. Nietypowy wygląd świetnie będzie komponował się z meblami wypoczynkowymi o prostej wyrafinowanej linii.

 
 

Stoliki kawowe Laser Producent: Cattelan Italia

Klasyka i nowoczesność w jednym? To połączenia bardzo modne. Przykładem takiego designu może być stolik kawowy z drewnianym blatem osadzonym na ceramicznej podstawie przypominającej wielką donicę. Ze względu na okrągłe linie i ciepłe barwy model tego typu będzie prezentował się wyjątkowo w luksusowych wnętrzach o śródziemnomorskim charakterze.

 
 

Stoliki kawowe Amira Producent: Tonin Casa

Meble pomocnicze – nowoczesne, modne i praktyczne!

Stoliki kawowe zmieniły swój charakter na przestrzeni kilku ostatnich lat. Najnowsze trendy wnętrzarskie chętnie sięgają po ich nową, zdecydowanie bardziej funkcjonalną i nowoczesną odsłonę, która cieszy się coraz większą popularnością.

 
 

Stoliki kawowe Apollo Producent: Italmeble

Klasyczny model kawowy został uzupełniony o stolik pomocniczy. Wykonany w tej samej linii stylistycznej, ale nieco mniejszy od poprzednika, znakomicie nadaje się do aranżacji salonu. Można go schować pod blat zasadniczy bądź wyjąć - w zależności od potrzeby. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby rozdzielić oba meble, tworząc z nich modny dodatek.

Jak ustawić stolik kawowy i pomocniczy?

Nowoczesne włoskie stoliki kawowe dostępne są w przeróżnych odsłonach. Ich design został dokładnie przemyślany. Meble włoskie łączą w sobie wyjątkowy styl i funkcjonalność. Ponadto zajmują niewiele miejsca, mogą więc stanąć praktycznie wszędzie: zarówno przy eleganckiej sofie, jak i w pobliżu fotela. Jak jednak sprawić, aby stanowiły wyjątkowy akcent we wnętrzu?

 
 

Stolik Belaria Producent: Miotto

Pomysłów na jego usytuowanie istnieje co najmniej kilka. Obecność mebla zaakcentujemy najmocniej, stawiając go tuż przed narożnikiem. Będzie wyraźnie widoczny od razu po wejściu do pokoju. Ciekawym rozwiązaniem jest też umiejscowienie mebla pomiędzy dwoma sofami. Tak zaplanowana przestrzeń od progu będzie zachęcała do spotkań w rodzinnym gronie.

Istnieje jeszcze jedno wyjście: stolik kawowy z powodzeniem sprawdzi się także po prawej bądź lewej stronie narożnika lub fotela. Będzie pełnił wówczas funkcję praktyczną - dzięki takiemu rozwiązaniu książka, świeża prasa czy filiżanka z kawą zawsze będą dostępne w zasięgu ręki!