Eleganckie i stylowe lampy - szklana poezja światłem pisana

Eleganckie i stylowe lampy - szklana poezja światłem pisana

Warto docenić kunszt, z jakim zaprojektowane zostały oryginalne szklane lampy. Z praktycznych przedmiotów przeobrażają się w świetlną poezję, która uraczy każdego, kto pragnie stworzyć przytulną przestrzeń o wyrafinowanym charakterze.

Poezja zamknięta w świetle

Oryginalne szklane oświetlenie zachwyca niebanalnym wyglądem, a jednocześnie nie traci na funkcjonalności - Dobrym przykładem jest lampa BABAN (zdjęcie pierwsze). Pionowy klosz składa się z owalnych form z dymionego szkła. Przezroczystość tworzywa jeszcze mocniej akcentuje lekkość i płynność kształtów. Nietuzinkowe cechy posiada również lampa SABLIER (zdjęcie pierwsze), zaprojektowana przez samego Oriano Favaretto. Za dnia pełni funkcję oryginalnej ozdoby kształtem przypominającą klepsydrę. Wieczorem przeobraża się w prawdziwą feerię światła wydobywającego się z abażuru z przyciemnianego szkła w układzie iride-fumé.

Świetlna opowieść w szklanej oprawie

Lampa CEYLON Producent: Famlight | Lampa APOLLO Producent: Cattelan italia

Ekskluzywny charakter oświetlenia można zamknąć w prostym kształcie - co udowadnia lampa CEYLON. Podstawa z transparentnego, ręcznie formowanego szkła zyskała opływowy kształt. Współgra on z czarnym kloszem, który po zmroku uzmysławia, jak poetycko prezentuje się światło rozproszone przez lekko ciemną tkaninę. Wyjątkową oprawę zyskała także lampa APOLLO. Forma przypomina przylegające do siebie planety. Projekt składa się z kul wykonanych ze szkła bromokrzemowego. Dostępna w różnych wersjach pozwala na tworzenie zachwycających kompozycji.

Lampa PANAY Producent: Famlight

Poetyckość oświetlenia? Lampa PANAY jest pod tym względem doskonała. Biel przeobraża się na naszych oczach w barwę lekką, subtelną i wysmakowaną. Oświetlenie wykonano ręcznie w polskiej Hucie Szkła z trzech warstw, dwóch transparentnych i jednej grubej białej masy szklanej. Podstawa jest smukła, ale zarazem solidna. Uzupełniona o wyrazisty klosz przeobraża się intrygującą ozdobę.

Światło - wyrafinowany dodatek do wnętrz

Lampy mogą być czymś więcej niż tylko praktycznym źródłem światła - w rękach mistrzów sztuki użytkowej przeobrażają się w przedmioty wprost niebanalne. Tak oryginalne, wręcz poetyckie dodatki bez wątpienia zasługują na miejsce w luksusowo urządzonym wnętrzu.