Jak czyścić i dbać o meble? praktyczne porady

Jak czyścić i dbać o meble? praktyczne porady

Fotele, sofy i narożniki to obowiązkowe wyposażenie każdego salonu, w którym ma powstać przestrzeń idealna zarówno do organizowania spotkań z przyjaciółmi, jak i leniwego wypoczynku w pojedynkę. Abyś mógł cieszyć się towarzystwem tapicerowanych mebli jak najdłużej, powinieneś właściwie o nie zadbać. Jak to zrobić? Wystarczy poznać kilka cennych wskazówek, a także zaopatrzyć się w wysokiej jakości środki do czyszczące i impregnujące.

Pielęgnacja mebli wypoczynkowych – od czego zacząć?

 
 

Sofa COOPER Producent: Olta

Zanim zdecydujesz się na zakup mebli tapicerowanych sprawdź, z jakich materiałów zostały wykonane. Sofy, fotele i narożniki ze skóry będą wymagały nieco innego traktowania niż te, do wykończenia których wykorzystano tkaninę obiciową. Ta wiedza przyda Ci się nie tylko podczas wyboru odpowiednich środków do pielęgnacji, ale także aranżacji wnętrza.

Gdy meble przyjadą już do Twojego domu, zwróć uwagę na to, że nie powinny być przesuwane, ale przenoszone. W ten sposób nie uszkodzisz tkaniny, w tym obszyć oraz wypełnienia. Mebel należy delikatnie chwycić od spodu, ale w taki sposób, aby jak najmniej dotykać samego materiału.

Trzeba też dobrze zastanowić się nad tym, w którym miejscu je ustawić. Weź pod uwagę, że wszelkie czynniki zewnętrzne, takie jak promienie słońca, ciepło czy wilgoć, będą miały negatywny wpływ na tapicerkę - zwłaszcza skórę. Elegancka sofa nie może znajdować się blisko okna czy grzejnika. Wskutek działania ciepła materiał spłowieje, a powstałe w ten sposób przebarwienia będą niemożliwe do usunięcia. W pobliżu fotela bądź narożnika nie stawiaj też roślin, które wymagają częstego zraszania, aby dodatkowo nie uszkodzić delikatnej powłoki.

Jak czyścić tapicerowane meble ze skóry i tkanin?

 
 

Sofa SPECTRA Producent: Olta

Chcesz właściwie zadbać o zestaw wypoczynkowy, aby na długo cieszyć się jego eleganckim i nowoczesnym wyglądem? Musisz poświęcić nieco czasu na pielęgnację. Tylko w ten sposób zachowasz meble w nienagannej kondycji przez długi czas. Istotna pod tym względem będzie dokładność i regularność. Posiadanie wysokiej jakości środków czyszczących i impregnujących to natomiast konieczność. Zawsze sięgaj po dedykowane oraz sprawdzone preparaty.

Jak czyścić meble tapicerowane? Raz na tydzień należy delikatnie odkurzyć je przy użyciu miękkiej końcówki szczotki – podczas codziennego użytkowania na materiale osadza się mnóstwo kurzu oraz innych zabrudzeń. Średnio raz na miesiąc warto sięgnąć natomiast po detergenty, które nie tylko oczyszczą, ale także zabezpieczą powierzchnię przed zanieczyszczeniami.

Jeśli chcesz, aby tapicerowane fotele, sofy i narożniki długo cieszyły się świetnym wyglądem, konieczna jest regularna impregnacja. W tym celu co jakiś czas używaj specjalistycznych środków przeznaczonych do konserwacji skór lub tkanin. Impregnat tworzy na powierzchni niewidzialną powłokę, która ma za zadanie chronić materiał przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych.

Jak dobrze dbać o tapicerkę? Postaw na profesjonalne środki czyszczące

Pragniemy ułatwić Ci dbanie o fotele, sofy i narożniki, które zaprosiłeś do swojego salonu. W tym celu przygotowaliśmy specjalny zestaw ITALMEBLE - linię preparatów przeznaczonych do właściwej pielęgnacji tapicerki materiałowej. Znajdziesz w nim delikatny środek czyszczący, specjalistyczny impregnat wydłużający żywotność mebli oraz skuteczny odplamiacz do tkanin o dodatkowym działaniu bakteriobójczym. W zestawie dostępne są również: szczotka z miękkim włosiem oraz delikatne ścierki, dzięki którym łatwiej nakładać preparaty na powierzchnię.

Regularne czyszczenie – wypoczynek idealny!

Nowoczesne meble włoskie tapicerowane goszczą w wielu salonach. Lubimy je ze względu na komfort, jaki zapewniają oraz eleganckie wykończenie. Aby jednak cieszyły nas swoją obecnością jak najdłużej, należy odpowiednio o nie zadbać. Regularne odkurzanie powierzchni oraz czyszczenie przy pomocy specjalnych preparatów do pielęgnacji tapicerek materiałowych to konieczność. Tyle wystarczy jednak, aby meble spełniały swoje podstawowe zadanie: zapewniały wygodę i zachwycały wyglądem!