Jakie łóżko wybrać do sypialni - zobacz nasze propozycje

Jakie łóżko wybrać do sypialni - zobacz nasze propozycje

Wybór odpowiedniego łóżka musi być więc dokładnie przemyślany. Powinien odpowiadać zarówno na możliwości pomieszczenia, jak i oczekiwania użytkownika. Przede wszystkim jest to metraż sypialni - im jest on większy, tym na większe łóżko można sobie pozwolić. Drugą kwestią jest to, kto ma korzystać z łóżka, czy ma to być łóżko pojedyncze, czy też dwuosobowe - przy czym w przypadku łóżka małżeńskiego nie powinno być ono węższe niż 140 cm. Równie istotną kwestią jest funkcjonalność łóżka, a mianowicie to, czy posiada ono pojemnik na pościel. Sprawdzi się on zwłaszcza w mniejszych pomieszczeniach, gdzie pojemnik taki stanowi dodatkową przestrzeń do przechowywania. Wreszcie będą to kwestie wizualne - wybór materiałów, z którego łóżko będzie wykonane, kolorów, tekstur oraz innych detali. Sypialnia to niezwykle ważna przestrzeń, która powinna zapewniać intymność, wygodę i bezpieczeństwo, dlatego urządzanie strefy odpoczynku powinniśmy zacząć się właśnie od wyboru najlepszego dla nas łóżka.

Nowoczesny minimalizm w sypialni

Współczesny design przejawia się przede wszystkim w prostej formie, natomiast przy wykorzystaniu wysokiej jakości materiałów, ciekawych połączeń i wyrafinowanych detali. Całość z jednej strony nadaje wnętrzu lekkości, z drugiej zaś jest na tyle charakterystyczna, iż wyróżnia się na tle pozostałych elementów wyposażenia sypialni. Modele takie sprawdzą się zarówno w niewielkich, jak i większych pomieszczeniach, nadając im elegancji i dobrego stylu.

Jedną z takich propozycji jest łóżko Amadeus. To model o prostej formie, za to z kopertowym, ciekawym zagłówkiem, zdobionym pionowymi przeszyciami. Prócz estetycznego i eleganckiego wyglądu, łóżko to cechuje się dużą wygodą nie tylko podczas spania, ale także stanowiąc komfortowe podparcie podczas czytania lub innej formy relaksu. Metalowe, cienkie nogi łóżka z jednej strony sprawiają wrażenie, jakby łóżko lewitowało nad ziemią, z drugiej zaś gwarantują jego stabilność i trwałość. Łóżko dostępne jest w wielu wersjach kolorystycznych i materiałowych.

Łóżko AMADEUS

Miłośnikom minimalizmu z pewnością przypadnie do gustu także łóżko Ayrton. To także propozycja z delikatną, o minimalistycznym designie ramą oraz kontrastującym do niej zagłówkiem pokrytym pikowaną w romby tkaniną lub skórą. Rama wykonana jest z tłoczonej stali, gwarantując stabilność, zaś estetyka wykonania wezgłowia sprawia, że całość prezentuje się niezwykle stylowo i elegancko.

Łóżko AYRTON

Łóżka z tapicerowanym, wysokim wezgłowiem

Istnieje możliwość wyboru łóżka z wezgłowiem, bądź też bez, natomiast jego obecność znacznie zwiększa komfort użytkowania łóżka. Ponadto stanowi wyjątkowy element dekoracyjny współczesnych, nowoczesnych łóżek, a także chroni ścianę przed zabrudzeniami.

Łóżko Baldur posiada wysokie, dekoracyjne wezgłowie, dostępne w wielu rozmiarach i kształtach, dzięki czemu możemy pozwolić sobie na szeroką personalizację łóżka do swojej sypialni. Łóżko to zapewni wysoką wygodę snu oraz innych form odpoczynku, takich jak chociażby czytanie książki czy oglądanie ulubionego filmu.

Łóżko z wezgłowiem BALDUR

 

Podobnie jak łóżko William, które wyposażone zostało w wysoki zagłówek z kwadratowymi zdobieniami. Wezgłowie obite najwyższej jakości skórą lub tkaniną oraz dbałość o każdy detal sprawiają, że całość wygląda niezwykle efektownie. Ponadto łóżko ma w pełni tapicerowany korpus oraz polerowane nóżko ze stali nierdzewnej. To mebel, który z pewnością  nada wyjątkowego i luksusowego charakteru każdej nowoczesnej sypialni.

Łóżko WILLIAM

Rodzajów i modeli łóżek jest wiele, podobnie jak producentów i sprzedawców je oferujących. By zapewnić sobie komfortowy, zdrowy i skuteczny wypoczynek, należy postawić na najwyższą jakość, której jako przedstawiciel najlepszych włoskich marek jesteśmy gwarantem.