Jakie meble tapicerowane - tkanina czy skóra? sprawdź różnicie

Jakie meble tapicerowane - tkanina czy skóra? sprawdź różnicie

Wybór materiału obiciowego dla ekskluzywnych mebli wypoczynkowych to istotna kwestia, którą należy wziąć pod uwagę jeszcze przed zakupem. W sprzedaży dostępne są sofy i narożniki wykonane ze skóry bądź tkaniny. Który materiał wybrać, aby cieszyć się eleganckim wyglądem mebli?

Meble tapicerowane w luksusowej odsłonie

Zanim przejdziemy do różnic zastanówmy się, czym są meble tapicerowane? To wszystkie te elementy wyposażenia wnętrz, które pokryte zostały materiałem bądź skórą. Będą to zatem wszelkiego rodzaju narożniki, sofy, fotele oraz krzesła. Wybór odpowiedniego materiału gwarantuje zarówno ekskluzywny wygląd, jak i wysokie poczucie wygody. Tkanina obiciowa i skóra sprawdzają się pod tym względem znakomicie. Istnieją jednak między nimi pewne różnice, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem luksusowego tapicerowanego zestawu wypoczynkowego.

Ekskluzywne meble ze skóry

Przyjrzyjmy się skórze - materiał ten znany jest ze swojego ekskluzywnego charakteru. Gustowne, lekko błyszczące obicie narożnika znakomicie odnajdzie się w luksusowo urządzonym salonie. Skóra, chłodna i gładka w dotyku, oddziałuje kojąco na zmysły i zapewnia niesamowite wrażenia wizualne. Pielęgnacja nie należy do skomplikowanych czynności, a materiał dobrze znosi codzienne użytkowanie. Wystarczy tylko przeprowadzać regularną konserwację. Luksusowe skóry wysokiej jakości zostają dodatkowo zabezpieczone powłoką, która chroni ją przed uszkodzeniami.

 
 

Sofa Alfred Producent: Alberta

Skóra, mimo swojego ekskluzywnego charakteru, nie gwarantuje zbyt dużego wyboru, jeśli chodzi o kolorystykę. Meble tapicerowane dostępne są zwykle w barwach ziemi, bieli bądź czerni. Brak ten rekompensuje jednak wygląd obicia, który zachwyca delikatnością. Niektóre narożniki lub fotele ozdabiane są dodatkowo elementami wykonanymi z metalu i drewna, które prezentują się na skórze niezwykle ekskluzywnie.

Luksusowe meble tapicerowane tkaniną

Po drugiej stronie luksusowych mebli tapicerowanych znajdują się narożniki, sofy, fotele i krzesła wykończone przy użyciu wysokiej jakości tkaniny tapicerskiej. Materiał tego typu posiada wiele zalet. Przede wszystkim wprowadza do wnętrza więcej przytulności niż skóra. Jest miękki, miły w dotyku i posiada przeróżne struktury w zależności od tego, na jaki typ materiału się zdecydujemy. Do tego dostępny jest w przeróżnych kolorach - przy wyborze ekskluzywnej tkaniny obiciowej istnieje pełna dowolność. Można zdecydować się na narożnik w wyrazistej barwie bądź postawić na modny minimalistyczny deseń. To, że luksusowa tkanina jest miękka i wzmacnia poczucie przytulności, nie odbiera meblom tapicerowanym ekskluzywności - wręcz przeciwnie. Narożnik z materiału to znacznie większe możliwości aranżacyjne.

 
 

Fotele Harry Producent: Sits

Jeśli meble wypoczynkowe w salonie będą narażone na intensywne użytkowanie, warto postawić na tkaniny "plamoodporne", a zatem takie, z których można bardzo szybko i łatwo usunąć wszelkie zabrudzenia. Nasze sofy oraz narożniki mogą zostać obite różnymi rodzajami tkanin Aqua Clean, które umożliwiają usuwanie plam wyłącznie przy użyciu wody. Proponujemy także odporne materiały tapicerskie Fargotex Magic Home oraz Italvelutti Zero Spot System - obicia wysokiej jakości, wyjątkowe nie tylko ze względu na luksusowy wygląd, ale także wysoką odporność na zabrudzenia, wilgoć i drobne uszkodzenia.

Skóra czy tkanina: którą tkaninę obiciową wybrać?

Ekskluzywne meble włoskie tapicerowane wykończone skórą to wybór dla osób, które cenią ponadczasowe rozwiązania, a jednocześnie marzą o stworzeniu salonu w luksusowym stylu. Zestaw składający się z narożnika oraz fotela obitego skórą będzie robił niewątpliwe wrażenie zarówno w pomieszczeniach nowoczesnych, jak i klasycznych.

 
 

Sofa Onyx Producent: Olta

Skóra nie zapewni jednak takiej swobody aranżacyjnej, jak luksusowy komplet wypoczynkowy wykonany z tkaniny. Szeroki wybór struktur i kolorów umożliwi zaprojektowanie wnętrza oryginalnego, a jednocześnie bardzo przytulnego. Wystarczy dopasować wymarzoną tapicerkę, aby cieszyć się znakomitą wygodą podczas użytkowania ekskluzywnej, przyjemnej w dotyku i miękkiej sofy.

Kilka przykładowych modeli z naszej oferty

* Większość modeli może zostać wykonanych ze skóry oraz z materiału.