Kolor roku 2023 według Instytutu Pantone

Kolor roku 2023 według Instytutu Pantone

Kolor roku 2023 ogłoszono podczas międzynarodowych targów sztuki w Art Basel w Miami 1 grudnia 2022 roku. Specjaliści poinformowali, że przyszły rok będzie należał do barwy Viva Magenta. Jak informuje Pantone: “To odcień zakorzeniony w naturze, wywodzący się z rodziny czerwieni i wyrażający nowy sygnał siły. Viva Magenta jest odważnym i nieustraszonym, pulsującym kolorem, którego żywiołowość promuje radosne i optymistyczne świętowanie, pisząc nową narrację”.

Chociaż tak żywy kolor mógł być postrzegany jako onieśmielający w poprzednich latach, Pantone zapewnia, że ​​konsumenci są bardziej niż kiedykolwiek gotowi na to, aby zacząć korzystać z pełnych możliwości barw.

„W dobie technologii staramy się czerpać inspirację z natury i tego, co prawdziwe. PANTONE 18-1750 Viva Magenta wywodzi się z rodziny czerwonych i jest inspirowany czerwienią koszenili, jednego z najcenniejszych barwników należących do rodziny barwników naturalnych, a także jednego z najsilniejszych i najjaśniejszych znanych na świecie. PANTONE 18-1750 Viva Magenta ponownie łączy nas z pierwotną materią. Przywołując siły natury, kolor ten pobudza naszego ducha, pomagając nam budować naszą wewnętrzną siłę” – tłumaczyła Leatrice Eiseman, Dyrektor Wykonawczy Instytutu Pantone.