Krzesło GRETA

Krzesło GRETA

Producent: CATTELAN ITALIA
Cena od: 4 968 zł

Krzesło Greta to prawdziwy majstersztyk współczesnego designu, łączący w sobie nie tylko wygodę, ale i niezwykłą estetykę. To, co wyróżnia je na tle innych, to unikalna konstrukcja, która opiera się na innowacyjnym połączeniu formy i funkcji. Tapicerowane podłokietniki oraz podział między częścią siedziskową a otulającą poduszką są nie tylko praktyczne, ale również dodają meblowi wyjątkowego charakteru. Poduszka, charakteryzująca się dużymi rozmiarami i wygodą, zdobiona jest czterema szwami tworzącymi efekt capitonné, co nadaje jej miękkości i wyrafinowania.

Pływające oparcie, wykonane z zakrzywionego cylindra, doskonale dopasowuje się do kształtu pleców, zapewniając niezrównany komfort. Zakończenie oparcia w postaci tapicerowanych podłokietników podkreśla elegancję i nowoczesność projektu. Dodatkowo, gra kontrastów między miękkimi i metalicznymi materiałami, solidnymi i pustymi objętościami, przytulnymi i ostrymi konturami, nadaje modelowi Greta wyjątkową głębię i złożoność.

 

Podstawę krzesła tworzą trzy smukłe nogi z metalowych rurek, które nie tylko zapewniają stabilność, ale również stanowią element dekoracyjny.

Środkowa noga z tyłu tego nowoczesnego krzesła to tak naprawdę dwie nogi umieszczone blisko siebie, aby stworzyć pojedynczy punkt podparcia. Pomiędzy nimi znajduje się intrygująca pionowa przestrzeń, która wpisuje się w koncepcję kontrastów między pustymi a pełnymi przestrzeniami. Całość projektu krzesła Greta jest przemyślana do najmniejszego szczegółu, jest spójna i  zapewnia ogólne wrażenie lekkości i równowagi co sprawia, że jest on nie tylko meblem użytkowym, ale również dziełem sztuki użytkowej, które może ozdobić każde nowoczesne wnętrze, dodając mu stylu i elegancji.

Projekt: Paolo Cattelan

 

Krzesło Greta PDF