Włoski styl w aranżacji wnętrz - zainspiruj się

Włoski styl w aranżacji wnętrz - zainspiruj się

Piękno w wysmakowanej formie – tak w kilku słowach można opisać włoski styl w aranżacji. Mieszkańcy Rzymu, Mediolanu czy Neapolu uwielbiają łączyć nowoczesne formy z wysublimowanymi elementami, które wprost nawiązują do tradycji. Co więcej, jest obecnie bardzo popularny: luksusowe materiały czy kunszt wykonania mebli oraz dodatków to tylko niektóre cechy, które wyróżniają go spośród innych sposobów na aranżację ekskluzywnych wnętrz. Warto przyjrzeć mu się bliżej.

Wysmakowane wnętrze we włoskim stylu

 
 

Producent: Cattelan Italia

Nie bez przyczyny mieszkańcy Italii cieszą się tak świetnym gustem w aranżacji wnętrz: zamiłowanie do estetyki i piękna ma wszak podłoże historyczne. Już starożytni przywiązywali ogromną wagę do detali, mistrzowie renesansu rozkoszowali się natomiast możliwościami, jakie daje malarstwo, rzeźba czy architektura. Współcześni Włosi lubią przemycać podobne akcenty do aranżacji swoich domów i mieszkań. Z jednej strony z szacunkiem podchodzą do swojego dziedzictwa, ale z drugiej lubią eksperymentować z nowoczesnymi formami. W rezultacie są w stanie stworzyć jedyny w swoim rodzaju wyrafinowany styl.

Luksusowy minimalizm we włoskim wnętrzu

 
 

Producent: Cattelan Italia

Co cechuje włoski styl? Przede wszystkim minimalizm. We wnętrzu rodem z Półwyspu Apenińskiego nie spotkamy przerysowanych elementów dekoracyjnych czy nadmiaru dodatków. Zauważymy natomiast naturalne luksusowe materiały, takie jak drewno, kamień, skóra czy ceramika, które nadają aranżacji szlachetnego wykończenia. Dalej widzimy proste, subtelnie zarysowane meble, takie jak konsole, stoliki kawowe czy regały o lekkiej konstrukcji nawiązującej do sztuki nowoczesnej. Styl mebli został przemyślany w taki sposób, aby nie przytłaczać, a jednocześnie przyciągać wzrok. Ich wyrafinowanie widać w każdym detalu: precyzyjnych liniach oraz zagięciach.

 
 

Producent: Cattelan Italia

Doskonałe proporcje widoczne są we wszystkich wnętrzach, najbardziej jednak w tych pełniących funkcję towarzysko-wypoczynkową. Mowa oczywiście o salonie – przestrzeni, którą Włosi umiłowali sobie ponad wszystko. Nowoczesne sofy, narożniki, szezlongi oraz fotele zachwycają designem i ekskluzywnym wykończeniem. Prezentują się wyśmienicie w przestronnych salonach w nowoczesnym stylu. Są to meble o minimalistycznym kształcie, nierzadko wykraczającym poza typowe dla rzemiosła użytkowego normy. Dzięki temu nie tylko świetnie wyglądają, ale zapewniają też niesamowity komfort. Najlepszej jakości tkaniny, kunsztowne wykończenie i artystyczna dusza – to cechy, które czynią włoskie meble wypoczynkowe tak wyjątkowymi!

Włoski styl – zamiłowanie do perfekcji

 
 

Producent: Midj

Luksusowa prostota to nie jedyny wyróżnik aranżacji rodem ze słonecznej Italii. Cechą, jaka wyróżnia ją spośród innych stylów wykończenia wnętrz, jest też zamiłowanie do jasnych delikatnych barw. Jeśli chcemy, aby pomieszczenie wprost nawiązywało do włoskiego kunsztu, powinniśmy znaleźć w nim miejsce na meble oraz dodatki w kolorach natury: bieli, beżu, szarości, ale także zieleni czy błękicie. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby postawić na wyrazisty akcent – na przykład czerń czy ciemny brąz - warto otoczyć go jednak delikatnym kolorem.

 
 

Producent: Alf DaFre

Według zamysłu mieszkańców Półwyspu Apenińskiego perfekcyjnie zaaranżowane wnętrze to takie, w którym sielska atmosfera dnia panuje tak długo jak to tylko możliwe. Stąd też do projektowanych pomieszczeń, oprócz jasnych mebli i dodatków powinniśmy zaprosić także sporo światła. Duże okna otulone zwiewnymi zasłonami sprawią, że salon, sypialnia czy inne domowe pomieszczenie będzie przypominać aranżację jak ze słonecznego Rzymu. Chcąc zachować tak przyjemną atmosferę także po zmroku, postawmy na ekskluzywne oświetlenie podkreślające wyrafinowany charakter wnętrza. Do polecanych lamp nawiązujących do tego stylu należą m.in. kinkiety i żyrandole wykonane ze szkła, ceramiki lub lekkiego metalu.

Włoski styl w aranżacji: doskonałość w każdym detalu

 
 

Producent: Arketipo

Jak sprawić, aby salon przemienił się w przestrzeń wprost przeniesioną z Rzymu, Palermo czy Mediolanu? Wbrew pozorom nie potrzeba wiele: podczas aranżowania wnętrza wystarczy zachować umiar, dążąc jednocześnie do uzyskania harmonii poprzez wykorzystanie luksusowych, kunsztownie wykończonych mebli oraz dodatków o doskonałych proporcjach!