Wyjątkowe stoły do salonu – dzieła sztuki użytkowej

Wyjątkowe stoły do salonu – dzieła sztuki użytkowej

Oglądając stoły włoskich mistrzów rzemiosła trudno oprzeć się wrażeniu, że mamy do czynienia z dziełami sztuki użytkowej. Przedmioty tego typu stanowią unikatowe połączenie funkcjonalności i designu. Prezentują się we wnętrzu wyśmienicie i sprawiają, że przeobraża się ono w luksusową, wysmakowaną przestrzeń. Z przyjemnością prezentujemy kilka projektów, które zawładną wyobraźnią miłośników włoskiej sztuki meblarskiej.

Stoły włoskie w wyjątkowej odsłonie

 
 

Stół SKORPIO Producent: Cattelan italia

Mistrzowie formy zajmujący się projektowaniem oryginalnych mebli wykorzystują potencjał tkwiący w szlachetnych surowcach, takich jak marmur oraz drewno. Sięgają także po znacznie bardziej powszechne materiały (metal czy szkło), aby nadać stworzonej przez siebie formie pożądane wykończenie. Tak, jak w przypadku stołów GORDON (zdjęcie pierwsze) autorstwa marki Cattelan Italia. Pajęcza konstrukcja metalowej podstawy znakomicie współgra z przezroczystym szklanym blatem. Nietuzinkowy włoski design reprezentuje również model SKORPIO - interesujący w swojej prostocie i dynamice kształtów.

 
 

Stół STELLAR Producent: Lestro casa

Ciekawą wariację na ten sam temat zaproponowała pracownia Lestro Casa. Model STELLAR powstał z połączenia ultralekkiego szklanego blatu oraz masywnej, geometrycznej postawy z metalu.

Wyjątkowe dzieła sztuki użytkowej

 
 

Stół CLESSIDRA Producent: Midj

Stoły włoskie odzwierciedlają ogromną pasję ich twórców. Przybierają formy oryginalne, nie tracąc przy tym funkcjonalności. Obecność tak nietuzinkowych mebli w domu lub biurze świadczyć będzie o znakomitym smaku właścicieli. Ciekawym dodatkiem do wnętrza jest stół CLESSIDRA marki MIDJ. Jego wygląd zachwyci miłośników niebanalnych mebli. Okrągły blat przytwierdzony do podstawy przypominającej klepsydrę to prawdziwy rarytas! Mebel wygląda jak autentyczne dzieło sztuki użytkowej, zachwycając zarówno designem, jak i funkcjonalnością.

 
 

Stół SKYLINE WOOD Producent: Cattelan italia

Stół może przybrać niezwykle osobliwą formę. Po raz kolejny udowadnia to marka Cattelan Italia. Model SKYLINE WOOD wyróżnia nie tyle gruby blat wykonany z ciemnego drewna, co jego stalowa podstawa przywodząca na myśl nowoczesną, stalową rzeźbę - dzięki niej mebel prezentuje się niezwykle modernistycznie.

Dzieło sztuki o cechach użytkowych

Sztuka nowoczesna cieszy się ogromną popularnością ze względu na niebanalność form. Włoscy mistrzowie sztuki użytkowej udowadniają, że meble włoskie mogą przypominać najwspanialsze rzeźby, a jednocześnie pozostać w pełni funkcjonalne.