61. edycja Salone del Mobile. Milano 2023. Nowości !

61. edycja Salone del Mobile. Milano 2023. Nowości !

Organizatorzy podsumowali tegoroczne targi w Mediolanie i udostępnili statystyki:

Udział w nich wzięło: 307 418 osób ze 181 różnych krajów, co oznacza wzrost o 15% w porównaniu z rokiem 2022.

Ekspozycje wystawowe miało ponad 2 tys. marek, z czego 34% z 37 różnych krajów, w tym 550 młodych projektantów z 31 różnych krajów.

Oprócz wystaw i prezentacji w ramach tegorocznej edycji targów odbył się szereg spotkań i wykładów. Ich celem było promowanie projektowania,  kreatywności i krytycznego podejścia, a także zachęcanie do szkoleń i wymiany wiedzy.

Podczas tegorocznej imprezy zaobserwować można było kilka nowych, widocznych trendów.

Kolorystyka: stonowane palety eleganckich brązów, beży, przełamane akcentami butelkowej zieleni i bordo.

Kształty: miękkie i  obłe kształty.

Materiały: naturalne, szlachetne, kamień i drewno tworzą idealne duety

Modułowość: meble modułowe występują w wielu różnych formach. Jednym z najpopularniejszych rodzajów mebli modułowych są sofy, składające się z pojedynczych siedzisk, które można ustawić w różnych konfiguracjach.

Jak zawsze byliśmy, oglądaliśmy wspaniałe nowości, które przygotowali wystawcy i oczywiście wybraliśmy nowe kolekcje do naszych salonów, będą dostępne już na jesieni.

 

 

Może Cię zainteresować

Kolor roku 2023 według Instytutu Pantone
Kolor roku 2023 według Instytutu Pantone
Kolor roku 2023 ogłoszono podczas międzynarodowych targów sztuki w Art Basel w Miami 1 grudnia 2022 roku. Specjaliści poinformowali, że przyszły rok będzie należał do barwy Viva Magenta. Jak informuje Pantone: “To odcień zakorzeniony w naturze, wywodzący się z rodziny czerwieni i wyrażający nowy sygnał siły. Viva Magenta jest odważnym i nieustraszonym, pulsującym kolorem, którego żywiołowość promuje radosne i optymistyczne świętowanie, pisząc nową narrację”.  
04.01.2023
Nowy kolor
Nowy kolor
Do swojej kolekcji blatów ceramicznych wykonanych ze spieku w tym roku marka Cattelan Italia dodała nowy - KERAMIK SUPREME. Z wiadomości tej na pewno ucieszą się ci, którzy poszukują stołu z blatem ceramicznym białym. [video width="1920" height="1080" mp4="https://www.italmeble.pl/wp-content/uploads/2021/03/Nownowe-wykonczenie-KM03-SUPREME.mp4"]
31.03.2021
Nowy salon Italmeble w Krakowie już otwarty.
Nowy salon Italmeble w Krakowie już otwarty.
Do siedmiu salonów Italmeble dołączył ósmy - tworzący nowe, meblowe miejsce na mapie Krakowa.W sobotę 19 lutego odbyło się jego uroczyste otwarcie.
21.02.2022
Śniadanie z designem...dla odmiany
Śniadanie z designem...dla odmiany
" Śniadanie z designem… dla odmiany" to nasz nowy projekt.  To spotkania, na które zapraszamy architektów i projektantów wnętrz oraz przedstawicieli producentów marek, które mamy w swojej ofercie. Pierwsze takie spotkanie odbyło się
05.02.2023
Ciekawa oferta mebli dostępnych od ręki z rabatem ekspozycyjnym
Ciekawa oferta mebli dostępnych od ręki z rabatem ekspozycyjnym
Pragnąc zapewnić Państwu łatwy dostęp do informacji o aktualnych wyprzedażach, stworzyliśmy na stronie zakładkę WYPRZEDAŻ. Prezentujemy w niej produkty, które aktualnie można kupić w atrakcyjnej promocyjnej cenie w poszczególnych salonach. Wśród okazyjnych ofert znajdują się bowiem ostatnie sztuki poszczególnych modeli, końcówki sezonowych kolekcji oraz przedmioty z likwidacji ekspozycji. Niekiedy nasze oferty promocyjne to jedyna okazja, aby nabyć produkt, który już nie jest dostępny w regularnej sprzedaży. Oferta wyprzedażowa w poszczególnych naszych salonach w Polsce jest różna dlatego przedstawiamy ją z podziałem na miasta. Proszę w górnym menu w zakładce „wyprzedaż” wybrać lokalizacje, która jest dla Państwa...
23.12.2022
Kolor 2021 roku
Kolor 2021 roku
W tym roku decyzją Pantone nie możemy mówić o Kolorze Roku 2021, a o Kolorach Roku Pantone. Królować mają: Ultimate Grey - stonowana szarość i Illuminating - słoneczna żółć To drugi taki przypadek po roku 2016, gdy zachwycaliśmy się idealną kombinacją pudrowego różu Rose Quartz i subtelnego błękitu Serenity. Jak zawsze wybór nie jest przypadkowy. To wynik analiz trendów przeprowadzanych przez specjalistów Instytutu Pantone przez cały rok 2020 biorący pod uwagę: modę, design, wnętrzarstwo, sztukę, przemysł rozrywkowy czy popularne miejsca podróży. Tym razem największy wpływ na wybór kolorów roku Pantone miały jednak czynniki społeczno-ekonomiczne. Po trudach i wyzwaniach roku, który...
22.01.2021