Meble produkowane pod szyldem ALF DAFRE charakteryzuje minimalizm i prostota, połączenie innowacji i nowoczesności oraz precyzja wykonania. Początki firmy sięgają lat 50 kiedy to grupa wysoko wykwalifikowanych, doświadczonych włoskich rzemieślników założyła spółdzielnię z siedzibą we Francenigo (Treviso), aby masowo produkować drewniane meble.

W 1951 r., Kiedy podjęto decyzję o produkcji na skalę przemysłową, Alf Group wyznaczyła sobie cel, jakim jest połączenie jakości i niezawodności dzięki innowacyjnemu podejściu do projektowania i nieograniczonej kreatywności. W ciągu zaledwie kilku lat Alf stał się ważną branżą na rynku obróbki drewna. Z początkiem lat 60 dzięki sukcesowi w projektowaniu i produkcji mebli do sypialni nastąpił intensywny rozwój firmy.

Dalekowzroczność Alf w spełnianiu wymagań klientów szybko pozwoliła firmie rozszerzyć produkcję. Wizytówką marki Alf DaFre są funkcjonalne rozwiązania modułowe. Firma ma w ofercie szafki, szafy, garderoby, łóżka, krzesła i lustra. Poszczególne elementy modułowe pozwalają tworzyć dowolne kombinacje, w których występują pełne i puste przestrzenie oraz zestawienia różnych wykończeń i kolorów.