King Koil to amerykańska firma o ponad 100-letniej tradycji, jest jedną z najstarszych firm produkujących materace oraz jednym z największych producentów materacy na świecie. Są to produkty klasy Premium wyróżniające się doskonałą jakością, dlatego też są obecne w sieciach luksusowych hoteli na całym świecie. Historia firmy zaczyna się w 1898 r kiedy Samuel Bronstein założył United States Bedding w St. Paul w stanie Minnesota.

Pierwsze kroki firmy to sześciu pracowników w małej fabryce. Na początku XX wieku firma rozwija produkcje, zatrudnia pracowników i staje się innowatorem w branży. W latach 30. XX wieku US Bedding znacznie poprawia jakość stosowanych w materacach sprężyn i szuka nazwy dla swojego produktu. Tak rodzi się King Koil. Dziś materace King Koil dostępne są w ponad 90 krajach na całym świecie, a siedziba firmy znajduje się na obrzeżach Chicago.

Z upływem czasu poziom zaangażowania w jakość pozostaje niezmieniony, zmianie ulega tylko technologia. Materace King Koil otrzymały wiele prestiżowych wyróżnień, w tym rekomendacje od Międzynarodowego Stowarzyszenia Kręglarzy.