Jednym z najbardziej znanych producentów mebli włoskich jest PIANCA – marka obecna na rynku najwyższej jakości produktów przeznaczonych do aranżacji wnętrz już od ponad 65 lat. Pianca została założona w 1954 roku w Gaiarine, Treviso. Obecnie posiada około 1000 sklepów we Włoszech i 500 na całym świecie w ponad 50 różnych krajach.

Wszystkie meble Pianca wyrabiane są ręcznie w manufakturze nieopodal Wenecji. Od pierwszej edycji bierze udział w Salone del Mobile i zawsze był liderem w swojej branży. Filozofią firmy od samego początku jest wierność pięknu, funkcjonalności oraz prostej formie. Dzięki temu powstają kolekcje o niezwykłym designie oraz wyjątkowej wygodzie użytkowania. Marka znana jest z łączenia w każdym produkcie typowo włoskiej elegancji przy jednoczesnym zachowaniu wyjątkowej stylowości. Firma Pianca jako pierwsza w Europie wprowadza lakiery do mebli na bazie wody, które zastępują lakiery na bazie rozpuszczalników. Jedną z wizji firmy meblarskiej jest ochrona środowiska.

Meble Pianca to przestronne, luksusowe łóżka sypialniane, komody, regały, szafki nocne, witryny, piękne krzesła, sofy, narożniki i fotele z praktyczną opcją ściągania pokrowców do prania. Tym, co wyróżnia tę włoską markę, jest z pewnością ogromna paleta kolorów lakierów – producent daje możliwość wyboru z około 500 propozycji!